LAMELLA ŞARTNAMESİ
Örnek Şartname Çerçeve AutoCAD Çizimi Örnek Şartname Taslak Genel Bilgi Sertifikalar Broşür Katalog Support-Alt Taşıyıcı Çerçeve standardı Garanti

ŞARTNAME DESTEK

Şartname için genel bilgileri buradan bulabilirsiniz. Lamella konusunda her türlü bilgi için destek verebiliriz.

1-MALZEME SEÇİMİ

A) PVC (Poli vinil clorür) Malzeme; Et kalınlığı 1 mm veya 1.2 mm yapılabilir. Siyah renklidir. Genellikle kamu kurumları 1.2 mm, Özel sekötör 1 mm tercih etmektedir. Temiz-hijyen ve parlak yüzeye sahiptir. -20 ile +50 derecede suda sorunsuz çalışmaktadır. Yoğunluğu 1.5 gr/cm3 dir, suda hiçbir şekilde yüzmez.
B) PP (Poli Propilen) Malzeme; Et kalınlığı 0.8 mm veya 1 mm olup standart renk beyazdır. (+maliye ile mavi renk opsiyoneldir.) Temiz-hijyen ve parlak yüzeye sahiptir. -30 ile +60 derecede suda sorunsuz çalışmaktadır. Yoğunluğu 1 gr/cm3 dir, suda yüzer. ( Yüzmemesi için çerveli tip seçilmeli, Blok tip için önlem alınmalı)
Bu bölümden lamella malzemesi, et kalınlığı ve renk seçilir.

2-MODEL SEÇİMİ

Tesise gelen suya göre;
A) Temiz(içme) su ise seçilecek model CT44-CT48-CT52-CT54 uygun olur. En çok tercih edilen CT48 dir.
B Atık su ise seçilecek model CT54-CT60-CT68 uygun olur. En çok tercih edilen CT60 dir.
C) Atık su yağ içeriyor DAF benceri tesiler için ise seçilecek model CT44-CT52 uygun olur. Her iki model de kullanılabilir.
Bu bölümden CT... serisi modelden biri seçilir.

3-İMALAT TİPİ SEÇİMİ

Tesise göre imalat tipi seçilir
A) Çerçeveli tip; Lamellayu bir arada tutar, estetik görünür, servisi kolaydır. Temizlik veya bakım için üzerinde adam yürüyebilir. Dezavantaj olarak tek çerçeve maliyeti vardır. Geliştirilen çerçeve standartlarına çerçeve üretimimiz vardır.
B) Blok tip; Çerçeveye gerek yok, çerçeli tip göre kurulum ve sercisi biraz daha zahmetlidir. Tıkanma durumunda yıkamak için üzerinde insan yürüyemez. En önemli avantajı maliyetidir.
C) Unit tip; Dar ve küçük tanklarda Unit tip kullanılabilir. Dışına çervesini kendisi yapmak isteyen müşteriler için uygundur.
D) Levha tip; Lamella imalatını kendi bünyesinde yapanlar için (yapıştırma ve ebatlama) uygundur. Standart levha şeklinde teslim edilir.
Bu bölümden lamella imalat tipi seçilir.

4-LAMELLA ÖLÇÜSÜ BELİRLEME

A) Wx Lamella Genişliği; Seçilen modelin "Genel bilgiler" bölümünde Wx ölçüleri verilmiştir. (Örnek CT48 model, Wx genişlikler 660, 770, 880, 990, 1100, 1210, 1320 1430 mm +-20 mm töleranslı olabilir. verilmiştir, Diğer modeller içinde verilmektedir.)
B) Hx Lamella Dik yüksekliği; Seçilen modelin "Genel bilgiler" bölümünde Lx ölçüleri verilmiştir. (Örnek CT48 model, Hx 100-104-120 cm, Diğer modeller içinde verilmektedir.)
C) Lx Lamella Unluğu; Lx uzunluğu çerçeveli veya Blok olmasına göre değişir. Blok olursa Lx 300-500 mm arasında tutulur. Çerçeveli olursa Çerçeve standartlarına göre belirlenir.; Wx,Lx, ve Hx ölçülerinin birbirine oranı 1.3 katından fazla olamaz. Wx ve Hx belirlenir Lx ise hesap edilir.
Havuz/Tanka uygun olarak buradan Wx,Lx ve Hx seçilir.

* LAMELLA PROJESİ

2003 yılından buyana lamella ve çerçeve tasarımı konusunda deneyimliyiz. Lamellanın Türkiyede bu işe özel kalıp tasarlayan ve imalatını yapan ilk firmayız. (2003 öncesi CTP-çatı öndülünü kullanılıyordu) Lamella faydalı model ve endüstriyel tasarım patentine sahibiz;
Halen 5 adet CT serisi, 2 adet PT serisi lamella üretimi yapmaktayız. Ürünlerimiz yurtiçi olduğu kadar yurdışınndan da talep edilmektedir.
- Kendi ürünlerimizin teknik bilgilerine göre geliştirdiğimiz lamella hesaplama yöntemi ile kolay bir şekilde lamella hesabı yapılabilir.
- Lamela Hesabı; Gelen su debisine göre lamella ihtiyacını kolayca bulabilirisniz.
- Mevcut tesise göre arıtılacak su miktarını kolayca bulabilirsiniz.
- Kolayca Çerçeve Hesabı yapabilirsiniz..

* ÇERÇEVE TASARIMI

Çerçeve tasarımı lamella verimi ve sorunsuz işletilmesi için son derece önemlidir. Firmamız bu konuda uzun yıllardır ar-ge yapmaktadır.
5 farklı çerçeve serisi üretmekteyiz, hepsi gerekli testlerden geçmiş ve uzun yıllar imalatı yapılmaktadır.
Çerçeve ekonomik ve sağlam olmalıdır. Kurulum ve servisi kolay olmalıdır. Çerçeve içindeli lamella sabit kalmalı, iç içe geçmemlidir. Temizlik ve servis için üzerinde insan yürüyebilmelidir.
Ekonomik ve kaliteli üretim için makina ve ekipman buna göre tesis edilmiştir. Bu çerçeve tipleri için malzeme stoğu bulundurulmakta olup, siparişler hızlı bir şekilde teslim edilmektedir.

Seçilen modele ait teknik bilgiler, web sitemizden kopyalanarak şartnamede kullanılabilir. örnek olarak CT48 verilmiştir.
Çerçeveli model ğrün görseli
Wx:... cm, Lx:... cm, Hx:... cm, LT:... cm, SA: 60 derece
Çerçeveli model ürün görseli
Wx:... cm, Lx:... cm, Hx:... cm, LT:... cm, SA: 60 derece